Date/Start Time Location/Race Officials

Race Listings from cabici.net.

Sun Apr 12th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race (Age Based) CANCELLED
Mon Apr 13th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race. Erik Mather Cup. Easter Monday - POSTPONED
  • Commissaire: Joanne Cameron
  • Duty Officer: Ian Jackson
  • Duty Helpers:
Sun Apr 19th
07:45 C/F-09:00 A/B
Lansdowne Park
Criterium Race / AGM CANCELLED
Sun Apr 26th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race CANCELLED
Sun May 03rd
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Paul Glover
  • Duty Officer: Gil Candido
  • Duty Helpers: Brian Wood Steven Higgins
Sun May 10th
07:00 all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Brett McMurtrie
  • Duty Officer: Denis Sullivan
  • Duty Helpers: David Pearson Alan John Thompson
Sun May 17th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Paul Tunnicliff
  • Duty Officer: Philip Baldwin
  • Duty Helpers: Chris Fowler Dean Stojanovic
Sun May 24th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Harry Vertsonis
  • Duty Officer: Paul Regattieri
  • Duty Helpers: William Anthony McClelland Stephen Veber
Sun May 31st
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Alec Lazich
  • Duty Officer: Michelle Scott
  • Duty Helpers: Rob Shirlaw Grant Quinn
Sun Jun 07th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Lewis
  • Duty Officer: Annie Simmons
  • Duty Helpers: Denis Fahey Mark Herbert
Sun Jun 14th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park North Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Joanne Cameron
  • Duty Officer: Paul King
  • Duty Helpers: Greg Scragg Ian Slater
Sun Jun 21st
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Ian Jackson
  • Duty Officer: Stephen Price
  • Duty Helpers: Victor Liondas Joel Tabuso
Sun Jun 28th
7:30am D/E/F-8:20am A2/B-9:20am A/C
Heffron Park Maroubra
Criterium Race
  • Commissaire: Andrew New
  • Duty Officer: Chris McGuigan
  • Duty Helpers: Michael Troup Tim Spicer
Sun Jul 05th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race / Club TT Championships, Calga
  • Commissaire: Paul Glover
  • Duty Officer: Paul King
  • Duty Helpers: Ross Mackay Daniel Bernard
Sun Jul 12th
7:00am all grades
Lansdowne Park
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Jack Yuen
  • Duty Officer: Denis Sullivan
  • Duty Helpers: Mark Skribins Benjamin McMahon
Sun Jul 19th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Brett McMurtrie
  • Duty Officer: Jeffrey Clarkeburn
  • Duty Helpers: Ken Wild
Sun Jul 26th
7:30am D/E/F-8:20am A2/B-9:20am A/C
Heffron Park Maroubra
Criterium Race
  • Commissaire: Terry Freshwater
  • Duty Officer: Philip Baldwin
  • Duty Helpers: Murray Henwood Timothy Staley
Sun Aug 02nd
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Lewis
  • Duty Officer: Paul Regattieri
  • Duty Helpers: Clifford Hayes Nigel Sheridan
Sun Aug 09th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park North Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Paul Tunnicliff
  • Duty Officer: Martin Horwood
  • Duty Helpers: Michael McPherson Peter Jones II
Sun Aug 16th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Harry Vertsonis
  • Duty Officer: Annie Simmons
  • Duty Helpers: Rodney Barnes Timothy Pollard
Sun Aug 23rd
7:45am MAS1-5 & Women<45-9:00am MAS6-11 & Women>45
Lansdowne Park
Club Road Championships / Criterium Race. Waratah Masters members only.
  • Commissaire: Ian Jackson
  • Duty Officer: Stephen Price
  • Duty Helpers: Barry Lywood Joe Dimech
Sun Aug 30th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Glover
  • Duty Officer: Michelle Scott
  • Duty Helpers: Trent Moy Gavin Davie
Sun Sep 06th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Jack Yuen
  • Duty Officer: Gil Candido
  • Duty Helpers: Nick Cameron Simon C Codd
Sun Sep 13th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park North Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Joanne Cameron
  • Duty Officer: Jeffrey Clarkeburn
  • Duty Helpers: Michael Richardson David Barnes
Sun Sep 20th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Alec Lazich
  • Duty Officer: Paul King
  • Duty Helpers: David Peterson Daniel Milutinovic
Sun Sep 27th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Andrew New
  • Duty Officer: Denis Sullivan
  • Duty Helpers: Albert Alonso Thomas Richardson
Sun Oct 04th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Brett McMurtrie
  • Duty Officer: Paul Regattieri
  • Duty Helpers: James Gray Franz Pichler
Mon Oct 05th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race. Southern Hemisphere Cup. Labour Day Monday
  • Commissaire: Terry Freshwater
  • Duty Officer: Martin Horwood
  • Duty Helpers: Trevor Norton Matthew Wilson
Sun Oct 11th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Paul Tunnicliff
  • Duty Officer: Chris McGuigan
  • Duty Helpers: Philip Paul Kelly Terry Grogan
Sun Oct 18th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Lewis
  • Duty Officer: Michelle Scott
  • Duty Helpers: Alex Cameron Geoff Green
Sun Oct 25th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Harry Vertsonis
  • Duty Officer: Stephen Price
  • Duty Helpers: Aaron Sainsbury David Gray
Sun Nov 01st
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Joanne Cameron
  • Duty Officer: Jeffrey Clarkeburn
  • Duty Helpers: Raymond Pang Ann Eckert
Sun Nov 08th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Ian Jackson
  • Duty Officer: Paul King
  • Duty Helpers: Stephen Short Bob Willis
Sun Nov 15th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Jack Yuen
  • Duty Officer: Philip Baldwin
  • Duty Helpers: Daniel Soria Luigi Lollato
Sun Nov 22nd
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Glover
  • Duty Officer: Gil Candido
  • Duty Helpers: Matt Somerfield Tom Clayton
Sun Nov 29th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Alec Lazich
  • Duty Officer: Denis Sullivan
  • Duty Helpers: Bob Clarke Derek Wiersma
Sun Dec 06th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Andrew New
  • Duty Officer: Martin Horwood
  • Duty Helpers: Nikki Brian Harry Rourke
Sun Dec 06th
13:00
Unknown
Club Christmas Party Lunch, Location TBC.
Sun Dec 13th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Brett McMurtrie
  • Duty Officer: Michelle Scott
  • Duty Helpers: Ian Greenwood Geoffrey Wong
Sun Dec 20th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Joanne Cameron
  • Duty Officer: Annie Simmons
  • Duty Helpers: Mark Windsor George Flory
Sun Dec 27th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Lewis
  • Duty Officer: Chris McGuigan
  • Duty Helpers: Alan Gilbert John Tillett
Mon Dec 28th
7:45am C/F-9:00am A/A2/B
Lansdowne Park
Criterium Race. Monday. TBC