Date/Start Time Location/Race Officials

Race Listings from cabici.net.

Sun Jul 02nd
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Jack Yuen
  • Duty Officer: Stephen Price
  • Duty Helpers: Philip Paul Kelly Jeremy Lowes
Sun Jul 09th
8.00am all grades
Dragway Full Circuit (entry Gate A)
Enduro
  • Commissaire: Harry Vertsonis
  • Duty Officer: John Broughton
  • Duty Helpers: Glenn Torres Mark Skribins Glenn Torres
Sun Jul 16th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Alec Lazich
  • Duty Officer: Chris Blomfield-Brown
  • Duty Helpers: Robert Migliorino Adam Quinlan
Sun Jul 23rd
7:30am E/F-8:15am B/D-9.15am A/C
Heffron Park Maroubra
Criterium Race
  • Commissaire: Terry Freshwater
  • Duty Officer: Chris McGuigan
  • Duty Helpers: Harry Rourke Brian Wood
Sun Jul 30th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Graham Jones
  • Duty Officer: Gary R Cassidy
  • Duty Helpers: Dennis Nel Ian Williams
Sun Aug 06th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Joanne Cameron
  • Duty Officer: Joe Pellizzeri
  • Duty Helpers: Daniel Blake Trevor Norton
Sun Aug 13th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Glover
  • Duty Officer: Denis Sullivan
  • Duty Helpers: Mark Downes Kevin Stubbs
Sun Aug 20th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Tunnicliff
  • Duty Officer: Jeffrey Clarkeburn
  • Duty Helpers: Steve Twist Michael McPherson
Sun Aug 27th
7:30am E/F-8:15am B/D-9.15am A/C
Heffron Park Maroubra
Criterium Race
  • Commissaire: Brett McMurtrie
  • Duty Officer: Philip Baldwin
  • Duty Helpers: Barry Lywood Aaron Sainsbury
Sun Sep 03rd
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Andrew New
  • Duty Officer: Tim Murray
  • Duty Helpers: Ray Bush Gabrielle Howard
Sun Sep 10th
7:45am MAS1-5 & Women<45-9:00am MAS6-10 & Women >45
Lansdowne Park
Club Road Championships / Criterium Race
  • Commissaire: Ron Heath
  • Duty Officer: Gil Candido
  • Duty Helpers: Martin Horwood Rory Gatehouse
Sun Sep 17th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Ian Jackson
  • Duty Officer: Paul Regattieri
  • Duty Helpers: Roger Bourne Tom Clayton
Sun Sep 24th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park North Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Jack Yuen
  • Duty Officer: Stephen Price
  • Duty Helpers: Callum Hoogesteger Michael Marinello
Sun Oct 01st
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Tunnicliff
  • Duty Officer: Chris McGuigan
  • Duty Helpers: David Ledger Thomas Richardson
Mon Oct 02nd
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race (Monday)
  • Commissaire: Harry Vertsonis
  • Duty Officer: Chris Blomfield-Brown
  • Duty Helpers: Damian Haas Joe Dimech
Sun Oct 08th
7:45am C/F-9:00am A/B
Sydney Dragway Hot Dog Circuit (entry gate D)
Criterium Race
  • Commissaire: Terry Freshwater
  • Duty Officer: John Broughton
  • Duty Helpers: Alan Gilkes Adam Quinlan
Sun Oct 15th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Joanne Cameron
  • Duty Officer: Gary R Cassidy
  • Duty Helpers: Fred Dyer Adam Dimech
Sun Oct 22nd
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Southern Hemisphere Cup / Graded Scratch Race
  • Commissaire: Graham Jones
  • Duty Officer: Ian Jackson
  • Duty Helpers: Clifford Hayes Ludwik Dabrowski
Sun Oct 29th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Paul Glover
  • Duty Officer: Denis Sullivan
  • Duty Helpers: Terry Grogan David Peterson
Sun Nov 05th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Alec Lazich
  • Duty Officer: Jeffrey Clarkeburn
  • Duty Helpers: Robert Gangi Chris Chow Robert Gangi
Sun Nov 12th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Brett McMurtrie
  • Duty Officer: Philip Baldwin
  • Duty Helpers: Debbi Henniker Darren Chan
Sun Nov 19th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Andrew New
  • Duty Officer: Tim Murray
  • Duty Helpers: Ann Eckert James Gray
Sun Nov 26th
07:00 all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Special Olympics Australia Enduro Race
  • Commissaire: Ron Heath
  • Duty Officer: Gil Candido
  • Duty Helpers: James Downey Murray Henwood
Sun Dec 03rd
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Ian Jackson
  • Duty Officer: Paul Regattieri
  • Duty Helpers: Gordon Clutterham Gary Conaty
Fri Dec 08th
19:00
Unknown
Waratah Masters' Christmas Party, Nilla Reception Lounge, Ashfield
  • Commissaire: Paul Glover
  • Duty Officer: Rodney Barnes
  • Duty Helpers: Adriano Morelli Lisa May Smith
Sun Dec 10th
7:45am C/F-9:00am A/B
Sydney Dragway Hot Dog Circuit (entry gate D)
Criterium Race
  • Commissaire: Jack Yuen
  • Duty Officer: Stephen Price
  • Duty Helpers: Geoff Green Bob Clarke
Sun Dec 17th
7:00am all grades
Sydney Motorsport Park Full GP Circuit, Eastern Creek
Graded Scratch Race
  • Commissaire: Harry Vertsonis
  • Duty Officer: Chris McGuigan
  • Duty Helpers: Joe Gatt Franz Pichler
Sun Dec 24th
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Alec Lazich
  • Duty Officer: Chris Blomfield-Brown
  • Duty Helpers: Shelley Hemmings George Flory
Sun Dec 31st
7:45am C/F-9:00am A/B
Lansdowne Park
Criterium Race
  • Commissaire: Terry Freshwater
  • Duty Officer: John Broughton
  • Duty Helpers: Davendra Neil Prakash Ian Slater